اتصالات صنعتی

در کارهای مهندسی و صنایعی مانند نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع ساختمانی و … از اتصالات صنعتی استفاده های کاربردی زیادی می‌کنند. با توجه به اینکه این صنایع در معرض خطر هستند زیرا با مواد شیمیایی ارتباط دارند، باید اتصالات صنعتی آنها نیز با دقت زیاد و به درستی انجام شود.

همانطور که گفته شد اتصالات صنعتی در صنایع مختلفی کاربرد دارند، این وسایل در تجهیزات مختلفی مورد استفاده قرار میگیرند و از آنها برای ایجاد خط لوله، اتصالات چند منظوره، اتصلال پلاستیک و … استفاده می‌شود. اتصالات خود لوله به روش های متفاوتی به لوله وصل می‌شوند که میتوان به مهم ترین روش های آن یعنی گره ای و رشته ای اشاره کرد. در روش گره ای برای اتصال لوله ها از یک رابط استفاده می‌شود اما در روش رشته ای لوله ها مستقیم به یکدیگر متصل می‌شوند.

جدا از اتصال لوله ها، اتصال فلنج نیز مخصوصا در بحث تعمیرات بسیار مورد استفاده قرار میگیرد و دارای کاربرد های زیاد و قابلیت انعطاف بالایی است. این قطعات دارای نوع های متفاوتی هستند و کاربرد آنها بیشتر در مواقعی است که بخواهیم دو لوله را به یکدیگر متصل کنیم که قطر آنها متفاوت است. این فلنج ها که جزو اتصالات محسوب می‌شوند از طریق روش های مختلف اتصال لوله ها را انجام می‌دهند و یا بهتر است بگوییم به انجام اتصال آنها کمک می‌کنند.

به طور کلی این اتصالات بیشتر در صنایعی کاربرد دارند که امکان نشتی در سیال وجود داشته باشد و برای جلوگیری از این اتصالات استفاده می‌شود تا از نشتی این مواد پر خطر جلوگیری شود. این اتصالات که کار مهمی را در این صنایع بر عهده دارند در برابر مواد پر خطر از جمله مواد شیمیایی مقاومت خود را نشان میدهند.

مزایای اتصالات

کاربرد و مزایا اتصالات صنعتی

بیشتر لوله ها، اتصالات صنعتی، فلنج ها به عنوان برترین مواد در صنایع مهندسی، کشاورزی، ساختمانی و … شناخته می‌شوند، از این اتصالات همچنین در پوشش کابل ها، صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، فاضلاب، سیستم های تامین کننده آب و … استفاده میشود.

مزایا

  • درواقع نصب و ترکیب این اتصالات با لوله ها بسیار آسان است. همین موضوع نیز هزینه نصب و اتصال را پایین می‌آورد. همچنین انعطاف پذیری بالای این اتصالات با لوله ها باعث شده که برای خم کردن لوله ها نیاز به هیچ وسیله ای نباشد.
  • همانطور که گفته شد انعطاف این اتصالات بالاست که برای اتصال بدون درز بسیار مفید و کاربردی هستند که بیشتر در این نوع اتصال ها از آنها استفاده می‌شود. با توجه به اینکه این اتصالات در اتصال های بدون درز استفاده می‌شوند قیمت و هزینه را نیز کاهش میدهند.
  • به کمک گرما این اتصالات میتوانند به خوبی به لوله ها و دیگر قطعات متصل شوند. در اتصال به کمک گرما هیچگونه عیب و نقصی و یا نشتی مواد وجود ندارد.
  • از جمله موارد دیگری که میتوان به آن اشاره کرد وزن سبک، چگالی بالا، انعطاف پذیری آنها، مقاومت در برابر مواد پرخطر و … هستند. اتصالات صنعتی در صنایع مختلفی کاربرد دارند که میتوانند نشتی سیال در خط لوله و … را به حداقل برسانند.

برای اطلاع از قیمت اتصالات صنعتی میتوانید به صورت آنلاین (از طریق آیکن هدفون پایین صفحه) از سایت ولو تجهیز با کارشناسان مجموعه ارتباط داشته باشید. ولو تجهیز تامین کننده و وارد کننده انواع اتصالات صنعتی برای صنایع مختلف در سیز ها و متریال های متفاوت می‌باشد.

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.