پیچ و مهره و استاد بولت

پیچ و مهره و استاد بولت

پیچ استاد بولت از قطعات کاربردی و بسیار مهم در صنایعی همچون نفت و گاز است. استاد بولت تمام دنده بوده و سر و ته آن برای بستن مهره باز می باشد و همچنین از دوطرف توسط مهره بسته می شود. این ابزار همراه با دو مهره سنگین که هوی نات نامیده می شوند، مورد استفاده قرار می گیرند.

استاد بولت چیست؟

پیچ استاد بولت درواقع یک اتصال دهنده است که در صنایع بزرگ برای بستن قطعات فلزی و فلنج ها کاربرد دارد. خود فلنج شیرآلات، لوله و دیگر دستگاه ها را به یکدیگر اتصال می دهد. شکل آن به صورت دیسک می باشد که با کمک مهره ها و پیچ و همچنین پیچ استاد بولت دو قطعه را به هم متصل میکند. برای اتصال راحت تر متخصصان فلنج ها را از طریق استاد بولت به یکدیگر اتصال میدهند و دیگر از پیچ شش گوش استفاده نمیکنند.

استاندارد استاد بولت

با توجه به استاندارد جدول استاد بولت، طول این ابزار ها از ابتدای اولین دنده تا انتهای آخرین دنده اندازه گیری می شود و همچنی با توچه به متریال استاد بولت، طبق استاندارد های ASME محاسبه می شود. مهمترین مرجع تولید استاد بولت استاندارد ASTM A193 است. این استاندارد که نام بردیم درواقع یک مرجع می باشد که به معرفی دقیق متریال و خواص مکانیکی و همچنین شیمیایی انواع گرید پیچ می پردازد. همچنین دیگر استاندارد هایی که در جهت تولید پیچ در مصارف دمای بالا و فشار بالا مورد نیاز است معرفی میکند. از جمله مواردی مانند تلرانس ابعادی، استاندارد ابعادی، پوشش، تست مکانیکی، رزوه، بازرسی محصول، استاندارد مهره ها و تمامی استاندارد هایی که در تولید استاد بولت ممکن است نیاز باشد.

خرید پیچ و مهره و استاد بولت

فروشگاه ولو تجهیز دارای تیم تخصصی با سابقه ای چندین ساله در زمینه واردات و تامین انواع متریال پایپینگ از جمله فلنج ها و ولو های صنعتی در قلب بازار تهران می باشد. سایت اینترنتی ولو تجهیز علاوه بر واردات و تامین انواع فلنج، قادر به تامین انواع پیچ و مهره و استاد بولت می باشد. برای مشاوره و سفارش میتوانید از قسمت تماس با ما، با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید و یا با مراجعه به بخش گفتگوی آنلاین (آیکن هدفون پایین صفحه) با کارشناسان ما صحبت کنید.

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.