گسکت

قیمت و خرید گسکت

برای استعلام قیمت انواع گسکت تخت، اسپیرال و … با کارشناسان ما تماس بگیرید. لیست قیمت گسکت و دیگر تجهیزات صنعتی مد نظر شما توسط مشاوران مجموعه در اسرع وقت ارسال خواهد شد. مجموعه ولو تجهیز تامین کننده انواع گسکت های صنعتی در زمینه های معدنی، پالایشگاهی، نیروگاهی، خطوط لوله و … می‌باشد. در این صفحه به برسی قیمت گسکت. پارامتر های انتخاب و انواع آنها می‌پردازیم

در سیستم پایپینگ اتصال فلنج ها به یکدیگر به تنهایی باعث آب بندی نمیشود. از این جهت برای آب بندی و جلوگیری از نشتی سیال از گسکت ها استفاده می شود. این واشر ها بنا بر متریالی که تولید می شوند قابلیت استفاده در خطوط مختلف را دارا می باشند.

قیمت گسکت

گسکت Gasket یا به اصطلاح واشر، برای پر کردن فضای خالی بین دو قطعه استفاده میشود و مانع از نشتی سیال خواهد شد. قیمت گسکت ها با توجه به جنس و سایز و همچنین ضخامتی که دارا می باشد، تعیین میشود و همین مواردی که بیان شد باعث تفاوت قیمت آنها میشود. شما میتوانید با کارشناسان مجموعه ولو تجهیز تماس گرفته و از جدید ترین لیست قیمت انواع گسکت های موجود اطلاع یابید.

پارامتر های انتخاب و خرید

انتخاب و خرید گسکت جهت عملکرد مناسب در شرایط مختلف دارای پارمتر های مختلفی می باشد :

 • مقدار دمایی که باید در آن کار کند
 • نوع سیالی که قرار است از داخل خط عبور کند
 • مقدار فشاری که باید در آن کار کند
 • نوع فلنج و تعداد پیچ هایی که قرار است فلنج ها بسته شود

از انجایی که گسکت ها نقش مهمی در عدم نشتی در خطوط پایپینگ را دارا می باشند نگهداری و انتخاب درست آن ها باعث کارایی هرچه بهتر آن می شود.  از جمله مواردی که باعث از بین رفتن آنها می شود می توان به

 • وجود ارتعاشات در خطوط
 • وجود ضربه قوچی
 • قرارگیری نامناسب
 • در مسیر گرمایش قرار گرفتن
 • تغییر شکل تدریجی و کند، تحت تاثیر نیروی ثابت با تنش مداوم
 • فشار غیریکنواخت از طرف فلنج های نگهدارنده گسکت
 • پایین بودن قدرت تحمل
 • پایین بودن قدرت استحکام پیچها

انواع گسکت

انواع گسکت

گسکت تخت یا Flat gasket

یکی از متداول ترین گسکت های این دسته کلینگریت می باشد که از روتین ترنی گسکت ها برای اب بندی در شرایط دمایی و فشار کاری معمول می باشد. از دیگر متریال gasket های تخت می توان به آزبست – تفلون و یا نئوپرن اشاره کرد. استفاده ی این نوع gasket ها معمولا در فلنج های Flat face و Raised face می باشد.

گسکت اسپیرال یا Spiral wound gasket

متداول ترین نوع این گسکت ها دارای لایه ی بیرونی از جنس فولاد یا کربن استیل می باشد و یک لایه پر کننده از جنس گرافیت برای آن تعبیه شده است که با مقطع V شکل و به صورت فشرده دور هم پیچیده شده است که این مقطع باعث می شود تا این گسکت ها فشار بیشتری را تحمل کنند. البته این نوع gasket ها ممکن است دارای لایه ای در داخل نیز باشند که معمولا از جنس فولاد ضد زنگ یا ضد زنگ می باشد که جهت استفاده در سیستم هایی که دارای خورندگی می باشد استفاده می شود.

معمولا ضخامت حداکثری این گسکت 3.5 میلیمتر می باشد. ارتجاعی بودن و مقاومت gasket های اسپیرال وند از جمله دلایلی هستند که این نوع واشر ها را انتخابی مناسب برای استفاده در شرایط مختلف تبدیل کرده است. این نوع واشر ها معمولا برای فلنج های با سطح برجسته مورد استفاده قرار میگیرد.

استاندارد طراحی این نوع گسکت ها بر اساس استاندارد Asme b16.20 می باشد این نوع دارای 4 ویژگی مهم می باشد

 1. به دلیل استفاده از چندین حلقه متوالی نوار فلزی که توام با نوار میانی فیلر پیچیده می شود دارای اب بندی مناسبی می باشد
 2. با انتخاب متریال مناسب برای نوار فلزی و نوار فیلر این نوع واشر قابلیت عملکرد تا فشار 200 بار و محدوده حرارتی منفی 200 تا مثبت 1000 درجه سانتی گراد را دارا می باشند.
 3. به دلیل قابلیت ارتجاعی بودن این نوع مقاومت خوبی در برابر ارتعاش شوک حرارتی و شوک فشار می باشند
 4. دیگر ویژگی این نوع گسکت ها سهولت در نصب آن ها می باشد. به دلیل عدم استفاده از چسب در هنگام مونتاژ این واشر ها تعویض و جایگزینی واشر های اسپیرال بسیار آسان می باشد.

کاربرد واشر اسپیرال در دمای مختلف

کاربرد واشر اسپیرال در دمای مختلف

رینگ های اب بندی مخصوص فلنج های با اتصال رینگی RING TYPE JOINT این نوع رینگها از جنس فلز  ( معمولا فولاد های نرم و آلیاژهای آن ) ساخته می شود و دارای مقطعی بادامی OVAL یا 8 ضلعی می باشد. این گسکت ها در فلنج هایی با سطح رینگی مورد استفاده قرار میگیرند. نکته ای حائز اهمیت در این گسکت ها این می باشد که در اب بندی آن در واقع اتصال واشر با شیار فلنج باید عاری از هر نوع برجستگی باشد چون در غیر این صورت ممکن است اب بندی به درستی انجام نشود و نشتی رخ دهد.

رینگ ها دارای شکل های ظاهری متفاوتی می باشند که کاربرد آنها را از هم متمایز کرده است Rمتداول ترین نوع رینگ ها رینگ می باشد. این نوع رینگ در دو نوع بیضی و 8 ضلعی می باشد و برای فلنج هایی با کلاس کاری بالاتر از 1500 مورد استفاده قرار میگیرد. RX رینگ از نوع نوع این رینگ به شکل 7 ضلعی می باشد و برای فلنج های سرچاهی مورد استفاده قرار می گیرند. در سیستم هایی که بار های ارتعاشی و ضربه ای وجود دارد مورد اسفاده قرار می گیرند.

AX رینگ : این نوع رینگ در خطوط حفاری دریایی مورد استفاده قرار می گیرد که هر چقدر فشار بیشتری به این گسکت ها وارد شود اب بندی بهتری از خود به نمایش می گذارد. از این رینگ برای کلاس های 5000 تا 15000 مورد استفاده قرار گیرد. در ادامه راهنمای شما برای برای خرید گسکت و سایر تجهیزات صنعتی خواهیم بود.

کاربرد واشر اسپیرال

خرید گسکت از ولو تجهیز

فروشگاه ولو تجهیز دارای تیم تخصصی با کارشناسان با سابقه چندین ساله در زمینه تامین و واردات انواع متریال پایپینگ از جمله گسکت ، لوله، فلنج و ولو های صنعتی در بازار تهران می باشد. فروشگاه اینترنتی ولو تجهیز قادر به واردات و تامین انواع فلنج، انواع ولو ها و لوله های مانسمان و درزدار، گسکت، فلنج و اتصالات در سایزها و آلیاژهای مختلف می باشد. تامین و ارسال سفارشات به همه نقاط ایران امکان پذیر می باشد. برای مشاوره و خرید گسکت و سایر تجهیزات صنعتی میتوانید از قسمت تماس با ما، با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید و یا با مراجعه به قسمت ثبت سفارش میتوانید درخواست خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.