ADD ANYTHING HERE OR JUST REMOVE IT…
021-33532936
021-33532936
گیت ولو یا شیر دروازه ای (gate valve) چیست؟

قیمت گیت ولو یا شیر دروازه ای (gate valve)

اگر به دنبال خرید گیت ولو و یا استعلام قیمت گیت ولو هستید میتوانید با مجموعه ولو تجهیز تماس حاصل فرمایید تا لیست قیمت گیت ولو مد نظر برای شما ارسال شود. ولو تجهیز وارد کننده و تامین کننده انواع گیت ولو های صنعتی در سایز ها، استاندارد ها و متریال های مختلف می‌باشد. در ادامه این صفحه به برسی قیمت گیت ولو، انواع آن و راهنمایی خرید می‌پردازیم.

شیر کشویی یا دروازه ای که بیشتر به اسم گیت ولو (gate valve) شناخته شده، از پر مصرفترین و پر فروش ترین شیرآلات قطع و وصل در بازار می باشد. درواقع گیت ولو به دو دسته شیر کشویی محور متحرک و محور ثابت تقسیم می شوند. طراحی شیر های دروازه ای به صورتی است که افت فشار در موقعیت کاملا باز، در کل شیر به صفر برسد و در صورتی که نیاز باشد جریان داخل شیر را کاملا قطع کند و باعث می شود جهت جریان سیال تغییر نکند. این شیر ها معمولا دارای انتهای فلنجی هستند و مطابق با استاندارد های ابعادی فلنج، سازگار با خط لوله سوراخ کاری شده است. گیت ولو ها از جنس چدن، فلز تفنگی، چدن داکتیل، فولاد های ضد زنگ، فولاد های آهنگری و فولاد های آلیاژی ساخته می شوند.

قیمت گیت ولو

قیمت انواع گیت ولو ها در بازار به عوامل مختلفی بستگی دارد، پارامتر های مختلفی مانند جنس بدنه، نوع اتصال، جنس تریم، نوع، مدل و … بر روی قیمت gate valve ها تاثیر مستقیم دارد. برای خرید انواع گیت ولو و استعلام قیمت گیت ولو میتوانید با کارشناسان مجموعه ولو تجهیز تماس گرفته تا لیست قیمت مورد نظر برای شما ارسال گردد. همچنین از کارشناسان سایت ولو تجهیز میتوانید برای خرید و مشاوره کمک بگیرید.

انواع گیت ولو

انواع شیر دروازه ای یا گیت ولو که در مجموعه ولو تجهیز قابل ارائه می باشد:

 • شیر دروازه ای موازی
 • شیر دروازه ای گوه ای
 • شیر دروازه ای کانال دار
 • شیر دروازه ای چاقویی

شیر دروازه ای

تاریخچه شیر های دروازه ای به سالیان خیلی دور برمیگردد که از یک ورق و یک اهرم که به آن متصل بود مانند شیر چاقویی، برای بستن آب جوی و تقسیم آن در مزارع کشاورزی استفاده می شد. به مرور این شیر ها پیشرفت کرده و به شیر دروازه ای معروف شدند. شیر کشویی از جنس های مختلفی ساخته شده و کاربرد هرکدام با توجه به سیالی که از آنها میگذرد و دمای آن تعیین می شود. بخواهیم در این مورد چند مثال بزنیم: میتوانیم به شیر کشویی فولادی اشاره کنیم که در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی ها استفاده می شود و یا برای سیال هایی مانند فاضلاب از شیر کشویی چدنی، شیر کشویی استیل در صنایع بهداشتی و غذایی و از شیر کشویی نیکل آلومینیوم برای استفاده در آب دریا و صنایع استخراجی استفاده می شود.

برای کنترل کردن سیال نمیتوان از شیر کشویی یا گیت ولو استفاده کرد، زیرا در هنگام باز و بسته شدن تلاطم (ضربه قوچی) ایجاد می شود. از اینگونه شیرآلات بیشتر برای قطع و وصل کردن جریان استفاده میشود و در صورتی که نیاز به تنظیم جریان داریم نمیتوان از آنها استفاده کرد و دلیل آن هم به دلیل حساسیت نشیمنگاه شیر در برابر سایش می باشد. برای جلوگیری از این سایش و فرسایش در قسمت نشیمنگاه این ولو ها، از قرار دادن مجرابند در شرایط نزدیک به بسته شدن باید جلوگیری شود. به طور اصولی قطری که سیال در طول شیر از آن عبور میکند با قطر لوله برابر است. و همین باعث می شود شیر های کشویی زمانی که به طور کامل باز می شوند تمایل به حداقل افت فشار (pressure drop) دارند.

اجزای شیر دروازه ای

 • بدنه: (Body) بخشی از شیر که به دیگر اقلام و تجهیزات متصل است بدنه شیر نامگذاری می شود. این اتصال ها معمولا از نوع فلنج، دنده یا پیچ هستند.
 • بونت: (Bonnet) به قسمت های متحرک شیر کشویی یا دروازه ای که درون این قسمت قرار میگیرند بونت می گویند. بونت به وسیله پیچ به بدنه متصل می شود.
 • سر فلکه: (Handweel) باز و بسته کردن گیت ولو از طریق سر فلکه انجام می شود.
 • تریم: (Trim) به استم، دیسک و سیت رینگ های یک گیت ولو و به طور کلی به قسمت های داخلی شیر که قابلیت جدا شدن و تعویض را دارند و همچنین در معرض تماس با جریان قرار دارند را تریم می نامند.
 • دیسک: (Disk) شیر آلات با دیسک هایی از جنس چدن، فولاد و لاستیک ساخته می شوند و با تئجه به نوع سیال از آنها استفاده می شود.
 • استم: (Stem) استم ها به دو دسته بالا رونده (پیچ بیرونی) و غیر بالا رونده (پیچ داخلی) تقسیم می شوند.

خرید گیت ولو

مجموعه ولو تجهیز با سابقه ای چندین ساله در زمینه فروش و تامین متریال های پایپینگ قادر به تامین و مشاوره در زمینه های مختلف خرید انواع ولو می باشد. برای خرید گیت ولو بهتر است از قبل برای تعیین سایز، متریال، استاندارد و … با کارشناس مربوطه در این زمینه مشورت کنید تا بتوانید در نهایت بهترین متریال را برای پروژه مد نظر خریداری کنید. برای مشاوره رایگان و خرید انواع ولو یا شیر بشقابی در سایز ها و متریال های مختلف میتوانید با کارشناسان مجموعه ولو تجهیز تماس بگیرید. برای تماس میتوانید از منوی تماس با ما اقدام کنید و یا از طریق گفتگوی آنلاین (آیکن هدفون پایین صفحه) با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایید.

گیت ولو کلاس 150

یکی از گیت ولو های معروف و پرکاربرد بازار، گیت ولو کلاس 150 می‌باشد. این شیر در صنعت های لوله کشی، صنایع پتروشیمی نفت و گاز و صنایع ساختمانی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. از نظر نوع زیانه این شیرآلات دارای دو نوع لاستیکی و فلزی هستند. این شیر مهم نقش بسزایی در انتقال سیالات دارد و کاربرد اصلی آن به این شکل است که در باز و بسته کردن جریان نقش مهمی را ایفا می‌کند. همانطور که گفته شد گیت ولو کلاس 150 جزو پرکاربرد ترین های صنعت است که در ادامه به برسی کاربرد های آن در زمینه های مختلف می‌پردازیم.

کاربرد های مهم گیت ولو کلاس 150 / شیر کشویی کلاس 150

 • انواع لوله کشی ها در ساختمان
 • صنایع مهمی مانند تاسیسات و آبرسانی
 • پتروشیمی ها
 • صنایع نفت و گاز
 • کارخانه های صنعتی (فولاد، سیمان، ذوب آهن و …)
 • کشاورزی
 • نیروگاه ها و انواع تاسیسات دریایی
 • آب و فاضلاب

خرید گیت ولو کلاس 150

شیر کشویی کلاس 150 دارای مزیت های زیادی است که در صورت خرید گیت ولو کلاس 150 قطعا با این مزایا روبرو خواهید شد. برای مثال باز و بسته کردن آن بسیار ساده بوده، در صورت انجام مراحل آب بندی به صورت صحیح، طول عمر آن بسیار بالا می‌رود. در این شیر جهت جریان به یک سمت نبوده و در هر دو جهت قابل نصب می‌باشد. جریان را مختل نمی‌کند و فشار کاهش نمی‌یابد. ظاهر ساده و جذابی دارد و دامنه کاربرد آن بسیار گسترده است.

این شیرآلات عمر بسیار بالایی دارند و به همین علت پس از نصب به مدت زیادی نیاز به مراقبت و نگهداری ندارند. در صورت خرید گیت ولو کلاس 150 باید به پارامتر های مختلفی دقت کنید و از همه لحاظ آن ها را برسی کنید، این پارامتر ها را در بالا نام بردیم. همچنین قیمت گیت ولو کلاس 150 بسته به نوع کارکرد آن، جنس تریم و بدنه و نحوه اتصال فلنج متفاوت است و با توجه به نوساناتی که در بازار است نمیتوان قیمت آن را تعیین کرد. اما لیست قیمت انواع گیت ولو کلاس 150 و همچنین انواع کلاس های دیگر در مجموعه ولو تجهیز به روز بوده و میتوانید برای دریافت استعلام قیمت انواع شیرآلات و همینطور کلاس 150 با کارشناسان ولو تجهیز تماس گرفته تا مشاوران این مجموعه اقدام به مشاوره رایگان و راهنمایی در زمینه پروژه مد نظر و ارسال لیست قیمت انواع ولو را به شما داشته باشند.

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.