ADD ANYTHING HERE OR JUST REMOVE IT…
021-33532936
021-33532936
فلنج

قیمت و خرید فلنج

برای استعلام قیمت انواع فلنج میتوانید با کارشناسان مجموعه ولو تجهیز در تماس باشید، برای این کار میتوانید با مشاوران این مجموعه از طریق تماس، گفتگوی آنلاین و ایمیل ارتباط بگیرید. مجموعه ولو تجهیز وارد کننده و تامین کننده انواع فلنج های صنعتی در انواع متریال و سایز های مختلف می‌باشد. در ادامه به برسی انواع فلنج ها، قیمت و کلاس آنها میپردازیم.

فلنج (Flange) قطعه ای دیسکی شکل می باشد که وظیفه ی آن اتصال لوله ها شیرالات و سایز تجهیرات به یکدیگر می باشد. عموما این محصولات به صورت جفت به کار میروند و توسط پیچ و مهره یا استادبولت ها به هم متصل می شوند. اتصال فلنج ها بوسیله استادبولت به خودی خود آب بند نمی باشد و لازم هست که میان آن ها گسکتی از نوع فلزی یا غیر فلزی قرار بگیرد که وظیفه اب بندی را به عهده بگیرند. دور هر Flange معمولا مشخصات مربوطه به آن حک می شوند :

  • نام تجاری تولید کننده
  • سایز
  • نوع فلنج بر اساس نحوه نصب لوله به آن
  • فشار قابل تحمل که به سوراخکاری آن نیز مربوط می شود
  • متریال تولیدی
  • استاندارد تولیدی
  • کد مربوط به محصول تولید شده یا همان شماره سریال

کلاس فلنج ها

قیمت فلنج

قبل از برسی کلاس و انواع فلنج ها، اشاره ای به قیمت فلنج خواهیم داشت، قیمت فلنج ها به موارد زیادی بستگی دارد که قیمت آنها را تعیین می‌کند، برای مثال به مواردی از جمله نوع، مشخصات فنی، اندازه، نوع متریال، هزینه تولید و همچنین نوسانات بازار سبتگی زیادی دارد، برای استعلام قیمت فلنج و لیست مورد نظر میتوانید با کارشناسان ولو تجهیز تماس گرفته تا لیست قیمت موارد مورد نظر را برای شما ارسال کنند.

کلاس انواع فلنج ها

هر فلنج بسته به نوع جنس و یا فشاری که تحمل می کنند به کلاس های مختلفی تقسیم می شوند

تقسیم بندی بر اساس استاندارد ansi/asme b16.34 :  متداول ترین نوع Flange در میان سایر استاندارد های موجود در بازا می باشد. این استاندارد مربوط به فلنج های فولادی و الیاژی می باشد که کلاس های آن به 150.300.600.900.1500.2500 تقسیم می شوند. این اعداد نشان دهنده حداکثر فشار بر حسب psi می باشد که هر کدام در دمای مجاز می تواند تحمل کند.

تقسیم بندی Flange بر اساس استاندارد iso :

در این استاندارد فشاری که هر Flange می تواند تحمل کند بر اساس واحد Bar نشان داده می شود. به عنوان مثال یک Flange با استاندارد Pn16 قادر است تا 16 بار فشار را تحمل کند.

تقسیم بندی بر اساس استاندارد api : این نوع فلنج ها دارای تحمل بیشتری نسبت به Flange های گروه Ansi / asme می باشد و به کلاسهای 5000 -3000-2000-15000-10000 تقسیم می شوند.

سطوح بیرونی

سطح ساده Flat face : در این نوع سطح یک فلنج که در مقابل دیگری قرار می گیرد صاف می باشد. از این نوع معمولا می توان در فشار های پایین استفاده کرد.

سطج برجسته Raised face : در این نوع قسمتی که در مقابل فلنج دیگر قرار میگیرد دارای برجستگی می باشد که در هنگام نصب در این قسمت برای آب بندی بهتر گسکت تعبیه میشود. میزان برآمدگی این قسمت دارای استاندارد می باشد. به این شکل که در ضخامت آن در فلنج های کلاس 150 و 300 برابر با 1.6 میلیمتر می باشد و برای Flange های با کلاس بالاتر دارای ضخامت 6.4 میلیمتر می باشد.

فلنج نر و ماده : صفجه این فلنج ها از یکسو دارا برامدگی ای به ارتفاع 6.4 میلیمتر می باشد و قسمت مادگی آن دارای تورفتگی بع عمق 5 میلیمتر می باشد.

اتصال رینگی Ring type joint : نحوه اتصال این نوع به این صورت می باشد که بر روی صفحه هر یک، محلی تعبیه شده است که رینگی در داخل آن قرار می گیرد و سپس فلنج مقابل که آن هم از این نوع می باشد به آن توسط پیچ و مهره متصل می شود و در واقع وظیفه ی اب بندی در این نوع اتصال توسط رینگ انجام می شود و ددیگر نیازی به گسکت نمی باشد. این نوع Flange ها که در کلاس های بالاتر عموما مورد استفاده قرار میگیرند از لحاظ آب بندی عملکرد بهتری را از خود به جا می گذارند .

انواع فلنج

انواع فلنج

کور

از این نوع برای مسدود کردن انتهای سیستم لوله کشی و یا ولو ها و غیره استفاده می گردد.

گلودار Welding end

فلنج گلودار دارای گلویی مخروطی شکلی می باشد که ضخامت این گلویی متناسب با لوله ای که به آن متصل میگردد انتخاب می شود. ضخامت قسمت مخروطی شکل این Flange ها از لبه به سمت داخل رفته رفته کم میشود و این قسمت مخروطی باعث مقاومت بالای این Flange می شود و در موقع عملیات تنش زدایی و امتحان جوش صفحه فلنج را از قسمت گرم شده دور نگه می دارد. از این نوع برای فشار های بالا مورد استفاده قرار می گیررد و برای مکان هایی که تنش ضربه ای ارتعاشی و برشی زیاد است توصیه میگردد.

روکار یا اسلیپون Slipon

روش اتصال این نوع Flange به لوله به این صورت می باشد که لوله طوری داخل آن قرار میگیرد که به اندازه ضخامت لوله به علاوه 1.6 تا 3.2 میلیمتر لوله از صفحه داخل آن فاصله داشته باشد و از داخل و خارج جوشکاری میگردد. مصرف عمده این نوع در سرویس های معمولی می باشد. نصب آن آسان و قیمت ارزا تری نسبت به گلودار دارا می باشد. اسلیپون برای تمام کلاس های موجود می باشد و تحت استاندارد Asme استفاده ی آن برای کلاس 150 و 300 جایز می باشد.

لپ جوینت

این فلنج به مانند یک رینگ ساده می باشد که در واقع با یک کف رینگ اتصال برقرار می کند که از طرفی به Flange و از طرف دیگر به لوله جوش لب به لب داده می شود.

ساکت یا ساکتولد

این فلنج از درون خود دارای لبه ای می باشد که این امکان را فراهم می سازد تا لوله به درون Flange رفته و  از داخل نیز جوشکاری شود. از این عموما برای سایز های زیر 2 اینچ استفاده می گردد. استفاده از این Flange بیشتر برای خطوط فشار بالا استفاده می شود.

دنده ای

این نوع فلنج ها مطابق استاندارد از داخل دنده می شوند و لوله نیز بر روی آن نصب می گردد. مزیت این نوع فلنج عدم نیاز آن به جوشکاری می باشد.

مهار کننده یا Anchor

این Flange در واقع ترکیبی از دو فلنج گلودار می باشد که به صورت یکپاره تولید شدده است و استفاده ی آن جهت جلوگیری از حرکت طولی ناشی از فشار داخلی و احتلاف درجه حرارت می باشد.

اوریفیس فلنج Orifice

این فلنج که ممکن است از نوع گلودار باشد دارای سوراخی جهت نصب تجهیزات اندازه گیری می باشد . معمولا اندازه این سوراخ ” ½ یا ” ¾ می باشد.

عینکی Spectacle

این ورق ها به صورت دو صفحه دایره ای شکل می باشند که به وسیله  یک بازو به هم متصل شدده اند یکی از صفحه ماننده فلنج کور می باشد و دیگری دارای سوراخ می باشد . از این نوع برای مسدود کردن و یا باز کردن مسیر به کار می رود.

انواع فلنج ها

خرید فلنج از ولو تجهیز

فروشگاه ولو تجهیز دارای تیم تخصصی با سابقه ای چندین ساله در زمینه واردات و تامین انواع متریال پایپینگ از جمله فلنج ها و ولو های صنعتی در قلب بازار تهران می باشد. فروشگاه اینترنتی ولو تجهیز علاوه بر واردات و تامین انواع فلنج، قادر به تامین انواع ولو ها و لوله های مانسمان و درزدار، گسکت و اتصالات در سایزها و آلیاژهای مختلف نیز می باشد. برای مشاوره و خرید فلنج ها در سایز ها و منریال های مختلف، میتوانید از قسمت تماس با ما، با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید و یا از طریق گفتگوی آنلاین (آیکن هدفون پایین صفحه) با کارشناسان ما گفتگو داشته باشید.

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.